Detailní popis funkcionalit kostry JET verze 1.0.3

Z INT HELP
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Systémové informace


programovací jazyk: PHP 5 (php.net)
databáze: mySQL (mysql.com)
šablonovací systém: SMARTY (smarty.net)
skriptovací jazyky na straně uživatele: AJAX, jQuery, JavaScript
podpora účetních systémů: Pohoda, Money S3, Caesar
podpora prodeje na splátky: Home Credit, Essox, Cetelem
podpora jazykových mutací: eshop, RS, administrace
podpora více měn v eshopu (např.: Kč, €, $)

Obecný popis


Kostra je tvořena za použití objektově orientovaného programování (OOP) ve skriptovacím jazyku PHP5 ve spolupráci s databázovým serverem mySQL. V celé kostře eshopu je využíváno nejmodernějších metod pro prosazování SEO metod jako jsou například hezké URL adresy, dynamické titulky, dynamický description a keywords s možností vlastního nastavení v administraci. Každý eshop je zapojen do propracovaného systému zpětných odkazů, čímž se zvyšuje jeho konkurenceschopnost ve všech vyhledávačích (seznam.cz, google.cz a jiné). Při tvorbě každého eshopu nebo RS se dbá na správnost sémantických pravidel čímž se kvalita stránek zvyšuje. Celý eshop nebo RS je vytvářen s ohledem na jeho uživatele, tak aby byl uživatelsky příjemný a jednoduchý.

Statický a dynamický obsah eshopu


Statické stránky

Statické stránky s vlastní administrací s možností více úrovní. Administrace jednotlivých stránek umožňuje wysiwyg editor (HTML editor), který se chová obdobně jako každý jiný textový editor (MS Word, Writer). Využívají se pro informace, které se často nemění např.: Kontaktní informace, Obchodní podmínky, Reklamační řád nebo Informace o firmě.
Možnost svázání jednotlivých statických stránek s dynamickým obsahem (tzn. na statické stránce se může zobrazovat i dynamický obsah [např.: novinky, články, soubory ke stažení apod.]).

Redakční systém - CMS

Víceúrovňový redakční systém s možností vlastní editace každé stránky.
Možnost svázání jednotlivých statických stránek s dynamickým obsahem (tzn. na statické stránce se může zobrazovat i dynamický obsah [např.: novinky, články, soubory ke stažení apod.]).

Dynamické stránky

Dynamický obsah eshopu. Na základě zkušeností a požadavků zákazníka jsou připraveny editory dynamického obsahu eshopu, který si může každý administrátor eshopu samostatně vkládat a měnit podle svých požadavků a potřeb. Každá z dynamických sekcí, umožňuje vložení více zázanmů do jednoho typu dynamického obsahu. To znamená že se většinou při zobrazení dynamické sekce nejprve zobrazí přehled jednotlivých položek a z tohoto přehledu se lze přesunout do detailu dynamického obsahu.
V případě potřeby nového editoru pro dynamický obsah, je možno jakoukoliv administraci pro dynamický obsah doprogramovat, dle zadané specifikace.
Fotogalerie
Editor fotogalerií, umožňuje zakládání a editaci fotogalerií pro potřeby prezentace fotografií pro zákazníky. Jednotlivé fotografie se mohou zobrazovat v prozlížeči LightBox, případně v jiném jQuery prohlížeči obrázků.
Fotografie ve fotogaleriích se dají přidávat, měnit a mazat. Je možno nastavovat pořadí jednotlivých fotografií a dále také hlavní fotografii, která se může zobrazovat v seznamu fotogalerií.
Zajímavé odkazy
Seznam zajímavých odkazů (zpětné odkazy), podporující pozici eshopu ve vyhledávačích jako je seznam.cz a google.com. Stránky zajímavých odkazů lze zapojit do našeho propracovaného systému zpětných odkazů, který je součástí SEO balíčku. Každý uživatel si může vkládat i vlastní odkazy, dle svých potřeb.
Novinky
Editor novinek eshopu, je prostředek ke sdělování informací zákazníkům. Každou novinku lze omezit datumem platnosti a možno upravovat wysiwyg editorem (HTML editorem). Lze tak jednotlivé texty upravit pro zákazníky tak aby přitahovaly pozornost. Seznam novinek zobrazuje pouze titulek novinky a krátky popis (anotace) s odkazem na celou novinku.
Články
Editor článků pro zákazníky, jednotlivé články mohou obsahovat texty potřebné pro nákup zboží v eshopu, případně mohou obsahovat i návody pro správnou manipulaci s výrobky. Dále také mohou pomáhat zákazníkům při výběru správného druhu zboží. Odkazy na články je možno vkládat k jednotlivým výrobkům tak aby k nim měli zákazníci rychlý přístup.
Akce - články
Akční nabídky eshopu, upozorňují zákazníky na akční nabídky a akční zboží. V dané sekci se pak všechno akční zboží zobrazí najednou, takže zákazník vidí všechny akční nabídky najednou a může si vybrat takovou akční nabídku o kterou má zájem.
Soubory ke stažení
Editor souborů ke stažení, spravuje soubory potřebné pro klienty a zákazníky eshopu. Všechny potřebné soubory, pak zobrazuje komplexně na jedné stránce. Administrátor může ke každému souboru vložit i popis který seznamuje zákazníka s obsahem jednotlivých souborů.
Nabídkový pruh
Nabídkový pruh výrobků spravuje jednotlivé nabídky zboží včetně fotografie, popisu, ceny a odkazu do detailu zboží. Jednotlivé vložené položky se pravidelně střídají v Carouselu (kolotoči) s možností přímého prokliku do detailu zboží.
Hlavička - rotace obrázků
Je speciální editor pro možnost vkládání a editaci fotografií pro zobrazení na úvodní stránce, nebo případně na všech stránkách eshopu. Nabídkový pruh zobrazuje v pravidelném cyklu jednotlivé fotografie. Takto je možno upoutat zákazníka a předvést mu okamžitě zboží, kterým je třeba zákazníka zaujmout.
Statické texty
Editor statických textů které jsou obsaženy v celé prezentaci. Například úvodní informační texty, texty v patičkách a podobně. Editor umožňuje snadnou editaci pro administrátora eshopu.
Komentáře
Možnost vložení komentářů zákazníků eshopu k jednotlivým položkám zboží. Administrace jednotlivých komentářů, jejich zobrazení a případně i výmaz, v případě nevhodného komentáře.

Katalog zboží a detail zboží


Katalog zboží

Zobrazuje jednotlivé výrobky v odděleních ve dvou možných zobrazeních v obrázkovém formátu a v jednodušším seznamu. Výpis zboží v katalogu je možno filtrovat podle výrobců, dále pak třídit podle názvu zboží nebo ceny zboží. V případě že je ve vybraném oddělení více výrobků, než je zadaný počet výrobků na stránku, zobrazí se stránkování tak aby bylo možno prohlédnout všechny výrobky daného oddělení. V katalogu zboží se zobrazují jen nejnutnější informace o výrobku, jako je název, cena a případně i krátký popisek výrobku. Po kliknutí na název zboží nebo na náhledový obrázek zboží, se zobrazí detail vybraného výrobku. Je také možné připravit do katalogu tlačítko Koupit které umožňuje přímý nákup z katalogu.
Ve vybraném oddělení katalogu je možno zobrazovat popis oddělení, případně i nějaký uvádějící obrázek, který charakterizuje vybrané oddělení. Je také možné zobrazení odkazů do pododdělení, tak aby měl zákazník jednodušší práci s přechodem do jiného oddělení.

Detail zboží

Zobrazuje podrobné informace o zboží pro zákazníky eshopu, podle nejnovějších trendů a novinek v oblasti eshopů a prodeje přes internet. V detailu zboží se zobrazují všechny ceny zboží (s DPH, bez DPH, běžná cena, akční cena), variace zboží (možnosti výběru: barvy, velikosti, potahy a jiné další volitelné možnosti). Výběrem variací je možno měnit výslednou cenu zboží, která se mění v reálném čase na základě výběru zákazníka. Dále jsou zobrazovány informace o výrobci, dodavateli, záruce, skladové dostupnosti, měrné jednotce a další upřesňující informace. Jako stěžejní je zobrazování fotografií daného zboží, které představuje zákazníkovi zboží, počet fotografií k obrázku není omezen. V případě že je třeba u zboží potřeba zobrazit nějaké soubory ke stažení (certifikáty, dokumentace a další), nebo k nahlédnutí (schémata zapojení nebo návody na složení a jiné) je připraveno v detailu zboží místo kde odkazy na takové soubory zobrazují. Technické informace o zboží představuje technická specifikace zboží, která umožňuje zobrazení jednotlivých vlastností výrobku jako jsou šířka, výška, váha a jiné další administrátorem definované vlastnosti včetně jejich hodnot a měrných jednotek zobrazených v přehledné tabulce. Pro bližší představení výrobku slouží zobrazení bližšího popisu zboží, kde je možno administrátorem eshopu zadat všechny potřebné informace pro zákazníky.
TABS - dynamická tabulka
V každém detailu zboží se zobrazuje dynamická tabulka TABS (dále jen 'TABS'), která zobrazujě potřebné informace pro zákazníky. TABS je moderním prvkem v internetovém obchodování, která umožňuje zobrazení více informací na jednom místě deteilu zboží, pouhým kliknutím na jednotlivé TABS záložky. Do tohoto prvku detailu zboží lze zakomponovat jakékoliv zadané informace o zboží (podrobný popis, vlastnosti, soubory ke stažení, fotogralerii zboží a další).
Komentáře, Fórum a Chat
Aktuálním trendem a nutností v internetovém obchodování je možnost jednotlivým zákazníkům (hlavně potencionálním) umožnit vkládat a zobrazovat informace o jednotlivém zboží. Zákazníci si pak sdělují informace o výrobcích, jejich zkušenosti s výrobky, dobré a špatné reference o produktech, čímž u jednotlivých produktů vzniká hodnocení jednotlivých výrobků a zvyšuje se tím prodej daného výrobku (pokud jsou kladné reakce).
Uživatelské funkcionality a pomocníci
  • Hlídací pes je služba zákazníkům, která sleduje aktuální cenu výrobku a pokud dojde k přecenění výrobku, tak na tuto změnu zákazníka upozorní emailem, kde jsou uvedeny podrobnější inforace jako je nová cena zboží atp.
  • Doporučit známému je formulář, který jednotlivým klientům eshopu dovoluje přeposlat odkaz na vybrané zboží příteli, nebo známému o kterém je zákazník přesvědčen že bude příteli k užitku, nebo bude mít o něj zájem.
  • Poslat dotaz umožňuje zaslání emailu přímo administrátorovi eshopu s aktuálním dotazem, který má daný zákazník k danému zboží.
FACEBOOK v detailu zboží
V současné době je potřeba propagace eshopu a jeho výrobků, akčních cen a informací pro zákazníky na sociálních sítích jako je FB, Google+, Diaspora a další. Proto je v systému JET zakomponována možnost implementace těch to prvků, které přibližují zboží zákazníkům. Jako nejvíce používané prvky jsou v současnosti FB Komentáře, FB LIKE a FB doporučení které dovolují zákazníkům hodnotit zboží a tím šířit informace o jednotlivých výrobcích po sociálních sitích.

Administrace zboží


Zboží

Eshop umožňuje zakládání, editaci a mazání jednotlivých výrobků. Každému výrobku lze přiřadit jakékoliv vlastnosti, variace, fotografie, akční ceny, podkarty, soubory ke stažení. Zboží je přiřazováno do oddělení (kategorií), která určují v jaké skupině zboží se výrobek zobrazuje.
Definice zboží
Nastavení všech podrobností k výrobku jako jsou vlastnosti, variace, fotografie, akční ceny, podkarty, soubory ke stažení a přiřazení souvisejícího, doporučeného, alternativního zboží a příslušenství. Každému výrobku lze zadat název výrobku, krátký popis který se zobrazuje v katalogu, dále pak podrobný popis který se zobrazuje v detailu výrobku. Zde se také nastavují všechny ceny s DPH, bez DPH, akční případně i běžná cena. Dále pak je možno nastavovat odělení, ve kterých se bude zboží zobrazovat. Každé zboží má jednu hlavní kategorii a může mít neomezený počet vedlejších kategorií.
  • Hlavní oddělení - přebírá pro zboží nastavené vlastnosti a variace k němu přiřazené, následně je možno vkládat hodnoty k jednotlivým vlastnostem a ceny k jednotlivým vybraným variacím
  • Vedlejší oddělení - umožňuje zobrazovat jeden druh zboží ve vícero katagoriích, neznamená to ale že by se jednalo o duplicitní obsah na webu, protože při kliku na zboží v jiném oddělení se otevírá detail zboží v hlavní kategorii
Vlastnosti
Definice vlastností zboží a jejich měrných jednotek, přiřazení vlastností k jednotlivým druhům zboží podle hlavního oddělení, doplnění hodnot u každého výrobku.
Variace
Definice jednotlivých variací, které umožňují vybrat zákazníkovi variantu zboží dle barevného provedení, nebo na základě jiných požadavků. Jednotlivé variace zboží tak umožnují například změnu potahové látky, koleček u křesel, výber barvy a jiné další uživatelsky volně definované možnosti přímo v detailu zboží. S každou vybranou variací se mění i cena zboží v závislosti na ceně vybrané variace. Všechny variace má možnost zákazník vidět v přehledné tabulce včetně fotografie a ceny.
Fotografie
Editor fotografií je univerzální nástroj, který umožňuje vkládat k jednotlivému zboží, neomezené množství fotografií. Dále je možno jednu fotografii nastavit jako hlavní, tato fotografie se pak zobrazuje v katalogu zboží. Všem fotografiím je možno měnit pořadí a nastavovat popisek fotografie.
Akce - nastavení akční ceny a popisu
Definice akčního zboží, nastavení akční ceny s možností omezit akci datumově a nastavit akční popisek. Akční zboží je pak označeno v katalogu zvláštním příznakem, tak aby bylo okamžitě rozeznatelné. Zobrazuje se také v samostatné sekci "Akční zboží", případně na úvodní straně v panelu kde se zobrazuje akční zboží.
Podkarty
Podkarty jsou varianty vlastního výrobku, například u výrobku "Rohová lavice levá" to může být Rohová lavice pravá. Podkarty se tvoří v případě že zbhoží má alternativu, umožňujě to spoustu možných variant společně v souladu s variacemi. Hlavní přínos v podkartách je v obchodování s nábytkem, kde lze toto využít v podstatě u 100% výrobků.
Soubory
Editor souborů ke stažení. Každý výrobek má možnost přiřazení vlastních souborů ke stažení, typy souborů jsou omezeny jen na nejčastěji používané (XLS, DOC, PDF a jiné) a by nemohlo dojít k narušení bezpečnosti serveru. Počet souborů ke stažení je neomezený.
Přiřazení
  • Přiřadit příslušenství - přiřazuje k editovanému zboží příslušenství které je možno objednat zárověň s editovaným zbožím (např.: notebook -> brašna k noteboku)
  • Přiřadit související - přiřazuje k editovanému zboží související zboží které se například často prodává s daným výrobkem a je možno jej objednat zárověň s editovaným zbožím (např.: notebook -> DVD disky)
  • Přiřadit doporučuje - zboží, které je doporučováno k editovanému výrobku (vysavač -> vůně do vysavače)
  • Přiřadit alternativní - navržené alternativy daného zboží (notebook -> netbook)

Zbozi.cz, Heureka.cz, Google Analytics


Kostra JET 1.0.3 má propracovaný systém sledování konverzí a objednávek na serveru Heureka.cz i na serveru Google Analytics. Na jejichž základě lze pak vyhodnocovat kolik objednávek v internetovém obchodě je ukončených, neukončených, cenové hladiny v rámci celého roku. Na základě nichž se dá přizpůsobit eshop do podoby ve které bude mít větší úspěšnost pri prodávání zboží. Pro server zbozi.cz a heureka.cz se automaticky denně generuje XML soubor pro import do vyhledávacích serverů z aktuálních dat v eshopu.

SITEMAP - Mapa stránek


Každý den se automaticky generuje soubor sitemap.xml, který slouží k vložení odkazů vašeho eshopu do vyhledávačů jako je google.com nebo seznam.cz, aktuální soubor sitemap.xml periodicky stahují servery(roboti) do databáze vyhledávacích serverů a na jejich základě pak hodnotí úspěšnost internetové prezentace. Všechny odkazy ze souboru sitemap.xml se indexují do vyhledávacích serverů kde se ukládají a následně zobrazují při vyhledávání na základě zadaných klíčových slov.

Facebook, Google+, Diaspora a jiné sociální sítě


Možnost použití jakékoliv sociální sítě k propagaci eshopu či webu. Využití nejaktuálnějších prvků propagace. Komentáře, LIKE BUTTON, LIVE STREAM, Doporučení a jiné.

E-shop přímo na Facebooku


Umožňujeme vytvořit eshop přímo v prostředí Facebooku se všemi funkcionalitami normálního eshopu. Od objednání zboží, po zaslání objednávky v PDF formátu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
JET 3.0 (cz)
JET 1.0.3
Administrace
Nápověda a FAQ
Nástroje